top of page

Hizmetlerimiz

Yetişkin Psikoterapisi

Kendini keşfetmek isteyen, içinde yaşadığı durum ve problemlerini gidermek isteyen, yaşadıklarını anlamlandırmak isteyen her yetişkin birey, bireysel psikoterapi çalışmasına başlayabilir.

Psikoterapiye zorlu bir yaşam olayının tetiklemesiyle, bir semptom (depresyon, obsesyon, burnout, kaygı vb.) yaşandığında, varoluşsal sorgulamalarda, travmatik bir olay veya kayıp yaşadıklarında başvurabileceği gibi, bireyler kendilerini tanımak, keşfetmek için de başlayabilirler.

Her insan kendini tanıyıp, anlamak ister. Kendini tanıyıp anlamlandıran, kendi isteklerini bilen, potansiyelini anlayan insan, kendini gerçekleştirmeye yönelik büyük bir adım atmış demektir. Tarafsız bir şekilde kendinizi keşfetmek, hayatınızdaki sorunlarınızı gidermek için bireysel psikoterapi sürecine başlanabilir. Terapi, öz farkındalığı geliştirip, hayatınızdaki, içinizdeki duygusal karmaşalardan uzaklaşmanıza, içsel olarak güçlü ve özgür hissedebilmenize yardımcı olur.

Destekleyici Bir Kucaklama
Psikolog

Birçok kişi günlük yaşamında ”duygularımı bastırıyorum/kontrol ediyorum”, “derinden hissediyorum”, “bilinçaltına attığım”, “ farkında olmadan düşündüğüm” gibi cümleleri kullanır. Psikanalitik çalışma, aslında bilinçdışına atıfta bulunan bu söylemlerin kişinin hikayesinde ne demek olduğunun anlaşılmasıdır.

 

Serbest çağrışım, rüya gibi çeşitli teknikler kullanarak kişinin bilinçdışında yaşadığı, bastırdığı deneyim ve yaşantılarını bilince kazandırmasıyla, kişi geçmiş ve şimdiki deneyimlerini iç dünyasında uyumlu hissedebileceği ve dış gerçekliğe uygun hale getirir. Bu sayede kişi, iç ve dış gerçekliği arasında uyum içinde hisseder ve yaşantıları üzerinde iç görü kazanır.

bottom of page